სს “ნიკორა“ განცხადებას ავრცელებს, სადაც აღნიშნულია, რომ კომპანიას, რომელშიც ვადაგასული ხორცი აღმოაჩინეს, მათთან კავშირი არ აქვს.
სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ გავრცელებული ინფორმაციით, ხორცის საბითუმო სარეალიზაციო ობიექტებში დარღვევები გამოავლინდა. აღნიშნულ ინფორმაციაში ნახსენებია შპს “ნიკორა“, საიდანაც ამოღებულია 240 კგ-ზე მეტი ვადაგასული ხორცი.
“ჩვენს ჰოლდინგში შემავალ არც ერთ ბრენდს კავშირი არ აქვს განცხადებაში მოყვანილ ფაქტთან. სურსათი ეროვნული სააგენტოც ადასტურებს რომ ადგილი აქვს მხოლოდ შპს-ს სახელის დამთხვევას და განსხვავდება ამ ორი შპს-ს საიდენტიფიკაციო კოდი“, -აღნიშნულია სს “ნიკორას“ განცხადებაში.

JSC "Nikora" released a statement saying that the company in which the expired meat was found has no connection with them.
According to the information released by the National Food Agency, violations were found in meat wholesale sales facilities. LTD “Nikora” was mentioned in the information, from which over 240 kg expired meat was removed.
"None of the brands involved in our holding have no connection with this facts National Food Agency confirms that only the name of the LLC is coinciding and the identification code of these two LLCs is different ", - reads JSC in “Nikora’s" statement.