წლის საუკეთესო ანგარიშგების ჯილდო სს ნიკორა ტრეიდმა მიიღო
ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით, საქართველოში საუკეთესო წლიური ანგარიშისა და გამჭვირვალობის დაჯილდოების ცერემონიაზე სს. "ნიკორა ტრეიდი" დასახელდა, როგორც წლის საუკეთესო ანგარიშგება.
2020 წლის 16 დეკემბერს, ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის ფინანსური ჩართულობისა და ანგარიშვალდებულების ერთობლივმა პროექტმა, საქართველოს ბუღალტრული აღრიცხვის, აუდიტის და ანგარიშგების რეფორმების მხარდაჭერის ეროვნულ ფონდთან ერთად, საუკეთესო წლიური ანგარიშის და გამჭვირვალობის ჯილდოს (BARTA) გადაცემის ვირტუალურ ცერემონიას უმასპინძლა. მასზე წარმოდგენილი 18 ნომინანტი კომპანიიდან გამარჯვებულები კომპეტენტურმა საერთაშორისო ჟიურიმ გამოავლინა.

На церемонии награждения "За лучший годовой отчет и прозрачность" в Грузии, которая проводится при поддержке Европейского союза и Всемирного банка, компания "Никора Трейд" получила награду за лучший годовой отчет.
16 декабря 2020 года совместный проект ЕС и Всемирного банка "Финансовая вовлеченность и подотчетность" совместно с Национальным фондом поддержки реформ в области бухгалтерского учета, отчетности и аудита Грузии провели виртуальную церемонию вручения "Награды за лучший годовой отчет и прозрачность" (BARTA). На церемонии компетентное международное жюри назвало победителей, выбранных из 18 компаний–номинантов.
Одним из победителей в категории крупных нефинансовых компаний стало акционерное общество "Никора Трейд".