ნიკორა ჯგუფი დმანისის, თეთრიწყაროს, ბოლნისის და ახმეტის საჯარო სკოლებს ეწვია
"ნიკორა ჯგუფი“ სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში მაღალმთიანი სოფლის სკოლების დახმარების პროგრამას აგრძელებს.
ამჯერად გო­მა­რე­თის (დმა­ნი­სი), წინ­წყა­როს (თეთ­რი­წყა­რო), დარ­ბა­ზის (ბოლ­ნი­სი), საკობიანოს (ახმეტა) სკოლებს ვეწვიეთ და საჩუქრად: წიგნები, სასკოლო ნივთები და კომპიუტერული ტექნიკა გადავეცით.
“ნი­კო­რა ჯგუ­ფი“ რამ­დე­ნი­მე წე­ლია მა­ღალმთი­ა­ნი რე­გი­ო­ნე­ბის სკო­ლებ­სა და მოს­წავ­ლე­ებს ეხ­მა­რე­ბა. კორ­პო­რა­ცი­უ­ლი სო­ცი­ა­ლუ­რი პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბის ფარ­გლებ­ში გა­ნათ­ლე­ბის მხარ­და­ჭე­რა კომ­პა­ნი­ის ერთ-ერთი ძი­რი­თა­დი მი­მარ­თუ­ლე­ბაა. „ნი­კო­რა ჯგუ­ფი“ სკო­ლე­ბის შე­სარ­ჩე­ვად გა­ნათ­ლე­ბის სა­მი­ნის­ტროს­თან თა­ნამ­შრომ­ლობს და სწო­რედ მათი დახ­მა­რე­ბით დგე­ბა იმ სკო­ლე­ბის სია, რომ­ლებ­საც თა­ნად­გო­მა სჭირ­დე­ბათ. სკო­ლებს სა­ჩუქ­რად გა­და­ე­ცე­მა კომ­პი­უ­ტე­რე­ბი და წიგ­ნე­ბი სას­კო­ლო ბიბ­ლი­ო­თე­კის­თვის. პირ­ვე­ლი­დან მერ­ვე კლა­სამ­დე მოს­წავ­ლე­ე­ბი კი პი­რა­დი სას­კო­ლო ნივ­თე­ბით სა­ჩუქრდე­ბი­ან.

Nikora Group visited public schools in Dmanisi, Tetritskaro, Bolnisi and Akhmeta.
"Nikora Group" continues its program of assistance to schools in high-mountain villages as part of its social responsibility.
This time we visited schools in Gomareti (Dmanisi), Tsintskaro (Tetritskaro), Darbazi (Bolnisi), Sakobiano (Akhmeta) and donated books, school supplies and computer equipment.
"Nikora Group" has been supporting schools and students in mountainous regions for several years. As part of corporate social responsibility, supporting education represents one of the Company's core values. "Nikora Group" cooperates with the Ministry of Education in the area of ​​supporting schools and it is with their help that a list of schools in need of support is compiled. Computers and books for the school library are donated to schools. Students in grades one up to eight are given personal school supplies.