სს "ნიკორას" შვილობილი კომპანია 'ნიკორა ტრეიდი" ტრადიციას განაგრძობს. კომპანიამ 30 იანვარს სასტუმრო "რედისონ ბლუ ივერიაში" პარტნიორ ორგანიზაციებს უმასპინძლა. ღონისძიებაში ქართულ ბაზარზე მოქმედი 65 კომპანიის 110-მდე წარმომადგენელი მონაწილეობდა.
შეხვედრას ქართული მწარმოებლებისა და სადისტრიბუციო კომპანიების პარალელურად, მსხვილი უცხოური კომპანიების ადგილობრივი წარმომადგენლობებიც ესწრებოდნენ. ღონისძიების მიზანი ორგანიზაციებს შორის ჩამოყალიბებული ორმხრივი პარტნიორული ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავება და გაძლიერება გახლდათ.
შეხვედრის ოფიციალურ ნაწილში "ნიკორა ტრეიდმა" პარტნიორებს განვლილი 2014 წლის შედეგები გააცნო და მომავალი წლის გეგმებსა და პრიორიტეტებზე ესაუბრა. მეორე ნაწილმა კი არაოფიციალურ, მეგობრულ გარემოში - ჯაზ-ბენდის თანხლებით ჩაიარა.
"ჩვენი მიზანი იყო არაფორმალურ გარემოში გამოგვეხატა პატივისცემა და კეთილგანწყობა პარტნიორი კომპანიების წარმომადგენლების მიმართ. მოხარულები ვართ, რომ "ნიკორა-ტრეიდს" საქართველოში ერთ-ერთი ყველაზე სანდო პარტნიორის სახელი აქვს და ამის დასტურია "რედისონ ბლუ ივერიაში" გამართული ღონისძიების მონაწილეების დამოკიდებულებაც ჩვენი კომპანიის მიმართ.
მომავალ წელს, რეგიონებსა და დედაქალაქში ქსელის აქტიური განვითარება კვლავ კომპანიის უმთავრეს პრიორიტეტად რჩება. შესაბამისად, იმედს გამოვთქვამთ, რომ 2015 წელი უფრო მჭიდრო პარტნიორობის და მეტი წარმატების საწინდარი იქნება," - აცხადებს "ნიკორა-ტრეიდის" აღმასრულებელი დირექტორი, თინათინ მაჭავარიანი.
შეგახსენებთ, რომ "ნიკორა ტრეიდმა" განვლილი წელი მნიშვნელოვანი შედეგებით დაასრულა. კომპანიის ანგარიშზეა წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, 25%-ით გაზრდილი რეალიზაციის მაჩვენებელი, 20%-ით გაზრდილი მომხმარებლების რაოდენობა, ცამეტი ახალი და თერთმეტი განახლებული სავაჭრო ობიექტი, 400-ზე მეტი ახლად შექმნილი სამუშაო ადგილი, "სანდეის", "კი ბატონოსა" და "ჰომმარტის" შესყიდული სავაჭრო ობიექტები, რის შედეგადაც "ნიკორას" საკუთრებაში არსებული სუპერმარკეტების რაოდენობამ ქვეყნის მასშტაბით 110-ს მიაღწია.

"Nikora Trade", subsidiary of JSC "Nikora", goes on with its tradition. On January 30, the company hosted its associate organizations at "Radisson Blue Iveria" hotel. About 110 representatives from 65 companies, operating in the Georgian market, attended the mentioned event.
Among the guests, there were local representatives of large foreign companies. The purpose of the event was to further strengthen and deepen bilateral partnership between the organizations.
During the official part of the meeting, "Nikora Trade" presented the results of 2014 and talked about the next year’s plans and priorities.
The final part of the event passed in a sociable atmosphere, accompanied by the performance of a jazz-band.
"Our goal was to express our respectand goodwill towards the representatives of the associate companies. We are very glad that "Nikora Trade" is renowned for a reliable company.
The next year, the active development of chain stores in Tbilisi and the regions of the country will keep on being on of the main priorities of the Company. Accordingly, we hope that 2015 will mark closer partnership and success" – says Tinatin Machavariani, Executive Director of "Nikora Trade".
We would remind you that "Nikora Trade" finished the last year with significant results. As compared with the same period of the previous year, the sales increased by 25%, the number of consumers increased by 20%, 13 new and 11 renewed supermarkets, more than 400 jobsites, the purchase of "Sunday", "Ki batono" and "Homemart" supermarkets, thus amounting the number of "Nikora" supermarkets to 110  throughout the country.