სს "ნიკორას" შვილობილი კომპანია 'ნიკორა ტრეიდი" ტრადიციას განაგრძობს. კომპანიამ 30 იანვარს სასტუმრო "რედისონ ბლუ ივერიაში" პარტნიორ ორგანიზაციებს უმასპინძლა. ღონისძიებაში ქართულ ბაზარზე მოქმედი 65 კომპანიის 110-მდე წარმომადგენელი მონაწილეობდა.
შეხვედრას ქართული მწარმოებლებისა და სადისტრიბუციო კომპანიების პარალელურად, მსხვილი უცხოური კომპანიების ადგილობრივი წარმომადგენლობებიც ესწრებოდნენ. ღონისძიების მიზანი ორგანიზაციებს შორის ჩამოყალიბებული ორმხრივი პარტნიორული ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავება და გაძლიერება გახლდათ.
შეხვედრის ოფიციალურ ნაწილში "ნიკორა ტრეიდმა" პარტნიორებს განვლილი 2014 წლის შედეგები გააცნო და მომავალი წლის გეგმებსა და პრიორიტეტებზე ესაუბრა. მეორე ნაწილმა კი არაოფიციალურ, მეგობრულ გარემოში - ჯაზ-ბენდის თანხლებით ჩაიარა.
"ჩვენი მიზანი იყო არაფორმალურ გარემოში გამოგვეხატა პატივისცემა და კეთილგანწყობა პარტნიორი კომპანიების წარმომადგენლების მიმართ. მოხარულები ვართ, რომ "ნიკორა-ტრეიდს" საქართველოში ერთ-ერთი ყველაზე სანდო პარტნიორის სახელი აქვს და ამის დასტურია "რედისონ ბლუ ივერიაში" გამართული ღონისძიების მონაწილეების დამოკიდებულებაც ჩვენი კომპანიის მიმართ.
მომავალ წელს, რეგიონებსა და დედაქალაქში ქსელის აქტიური განვითარება კვლავ კომპანიის უმთავრეს პრიორიტეტად რჩება. შესაბამისად, იმედს გამოვთქვამთ, რომ 2015 წელი უფრო მჭიდრო პარტნიორობის და მეტი წარმატების საწინდარი იქნება," - აცხადებს "ნიკორა-ტრეიდის" აღმასრულებელი დირექტორი, თინათინ მაჭავარიანი.
შეგახსენებთ, რომ "ნიკორა ტრეიდმა" განვლილი წელი მნიშვნელოვანი შედეგებით დაასრულა. კომპანიის ანგარიშზეა წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, 25%-ით გაზრდილი რეალიზაციის მაჩვენებელი, 20%-ით გაზრდილი მომხმარებლების რაოდენობა, ცამეტი ახალი და თერთმეტი განახლებული სავაჭრო ობიექტი, 400-ზე მეტი ახლად შექმნილი სამუშაო ადგილი, "სანდეის", "კი ბატონოსა" და "ჰომმარტის" შესყიდული სავაჭრო ობიექტები, რის შედეგადაც "ნიკორას" საკუთრებაში არსებული სუპერმარკეტების რაოდენობამ ქვეყნის მასშტაბით 110-ს მიაღწია.

Дочерняя компания "Никора" - "Никора Трейд" продолжает добрую традицию. 30 января в гостинице "Редиссон Блю Иверия" компания принимала гостей – партнеров по бизнесу. На мероприятии присутствовало около 110 представителей из 65 организаций, действующих на грузинском рынке.
Наряду с грузинскими производителями и дистрибьюторскими компаниями на встрече присутствовали и местные представительства крупных иностранных компаний. Мероприятие проводилось с целью дальнейшего углубления и укрепления двухсторонних партнерских связей между организациями.
В ходе официальной части встречи компания "Никора Трейд" ознакомила своих партнеров с итогами прошедшего 2014 года и рассказала о своих приоритетах, намерениях и планах на будущее. Вторая часть встречи прошла в неофициальной, дружеской обстановке - в сопровождении джаз-бэнда.
"Мы хотели в неформальной обстановке выразить свою симпатию и уважение к представителям партнерских компаний. Мы рады, что "Никора Трейд" пользуется репутацией одного из самых надежных партнеров в Грузии, и яркое подтверждение этому – отношение к нашей компании со стороны участников встречи в "Редиссон Блю Иверия".
В будущем году активное развитие сети в столице и регионах по-прежнему будет оставаться для нас главным приоритетом. Надеемся, что 2015 год станет для нашей компании годом укрепления партнерства и достижения еще больших успехов", - заявила исполнительный директор "Никора Трейд" Тинатин Мачавариани.