სს "ნიკორას" შვილობილი კომპანია "ნიკორა ტრეიდი" "ნუგეშის" 100%-იანი წილის მფლობელი გახდა.
მხარეებს შორის მიღწეული შეთანხმების თანახმად, "ნუგეშის" 60%-იანი წილის მფლობელი აკაკი ახვლედიანი სს "ნიკორას" აქციონერი გახდა. დანარჩენი 40% კი "ნიკორამ" შედარებით მცირე წილის მქონე დამფუძნებლებისგან 6 544 500 ლარად გამოისყიდა.
"ჩვენი კომპანია ოპერირებს სამი სავაჭრო ბრენდით. ეს არის "ნიკორა სუპერმარკეტი", "ნუგეში" და "ლიბრე". მიმდინარე მომენტისთვის, არც უახლოეს მომავალში, ჩვენ არანაირ ცვლილებებს არ ვგეგმავთ, სამივე ბრენდს მიეცემა საშუალება, რომ თანაბრად განვითარდეს. ძალიან აქტიურად ვგეგმავთ სავაჭრო ობიეტების დამატებას, როგორც თბილისში, ასევე საქართველოს სხვა ქალაქებსა და მსხვილ რაიონულ ცენტრებში. შესაბამისად, სამივე ბრენდს საშუალება ექნება თავიანთი სავაჭრო წერტილები გაზარდონ", - აღნიშნავს "ნიკორა ტრეიდის" აღმასრულებელი დირექტორი, დავით ურუშაძემ.
"ნუგეშის" ქსელისთვის დამახასიათებელი დაბალი ფასები შენარჩუნებული იქნება. დასაქმებული პერსონალი კი მუშაობას ჩვეულებისამებრ განაგრძობს.
ამჟამად, "ნიკორა ტრეიდი" 500-ზე მეტი საკუთარი წარმოების პროდუქციის წარმოება-რეალიზებას ეწევა, თანამშრომლების რიცხვი კი 4000-ს აღწევს. ამასთან, 2009 წელს ჰოლდინგში 1377 ადამიანი იყო დასაქმებული, 2015 წლის მაისში 3100, ხოლო მაისიდან სექტემბრამდე ეს რიცხვი 700 ერთეულით გაიზარდა. რაც შეეხება კომპანიის მიერ ბიუჯეტში შეტანილ თახას, 2014 წელს კომპანიამ სახელმწიფო ბიუჯეტში 25 600 000 ლარი შეიტანა.
უშუალოდ "ნიკორა ტრეიდი" ქართულ ბაზარზე ყველაზე მრავალრიცხოვანი სავაჭრო ქსელით - 203 სუპერმარკეტითაა წარმოდგენილი. აქედან 63 "ნუგეშის" ჯიხური, 24 კი "ნუგეშის" სუპერმარკეტია.

Дочерняя компания АО "Никора" – "Никора Трейд" приобрела 100% долю сети "Нугеши".
Согласно достигнутому сторонами соглашению, владелец 60% доли "Нугеши" Акакий Ахвледиани стал акционером АО "Никора", а остальные 40% "Никора" за 6,544,500 лари выкупила у учредителей, владеющих сравнительно небольшими долями.
"Наша компания оперирует под тремя торговыми брендами. Это "Супермаркет "Никора", "Нугеши" и "Либре". На сегодняшний день и в ближайшем будущем мы не планируем никаких изменений, всем трем брендам будут предоставлены равные возможности для дальнейшего развития. По-прежнему актуально для нас увеличение количества торговых объектов как в Тбилиси, так и в других городах и крупных районных центрах Грузии. Соответственно, все три бренда будут иметь возможность создавать новые торговые точки", - отметил исполнительный директор "Никора Трейд" Давид Урушадзе.
Характерные для сети "Нугеши" низкие цены сохранятся, а занятый персонал продолжит работать в обычном режиме.
В настоящее время компания "Никора Трейд" производит и реализует более 500 наименований собственной продукции, а число ее сотрудников достигает 4000. При этом в 2009 году в холдинге работало 1377 человек, в мае 2015 года - 3100, а с мая по сентябрь их число возросло на 700 человек. Что касается выплат в государственный бюджет, то в 2014 году компания перечислила в бюджет 25,600,000 лари.
Компания "Никора Трейд" представлена на грузинском рынке самой многочисленной торговой сетью - 203 супермаркетами, в том числе: киоски "Нугеши" – 63, супермаркеты "Нугеши" – 24.