ნიკორა - ხარისხის 10 წელი
22 დეკემბერს, 12:00 სთ-ზე, სს „ნიკორას“ სათაო ოფისში, კომპანიის 10 წლის იუბილესთან დაკავშირებით პრესკონფერენცია გაიმართა. ჰოლდინგის მენეჯმენტმა ჟურნალისტებს განვლილი 10 წლის შედეგები გააცნო და ახალი ხაზის პროდუქცია - "საიუბილეო" წარუდგინა.
"საიუბილეო" სერიის სოსისები დახვეწილი გემოთი და შეფუთვით გამოირჩევა. ნედლეულად გამოყენებულია მხოლოდ უმაღლესი კატეგორიის ხორცი. შეფუთვის თანამედროვე ტექნოლოგია კი სოსისისა და სარდელის შენახვის ვადას 15 დღემდე ზრდის.
პრესკონფერენციაზე სს "ნიკორას" გენერალურმა დირექტორმა, ირაკლი ლომაიამ ჰოლდინგის ძირითად მიმართულებებსა და წარმოების სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა. პრესკონფერენციის დასასრულს კი სტუმრებს საიუბილეო ტორტით გაუმასპინძლდა და საახალწლო საჩუქრებიც გადასცა.

Никора - 10 лет качества
22 декабря, в 12:00 часов в головном офисе "Никора" состоялась пресс-конференция, посвященная 10-летнему юбилею компании. Менеджмент холдинга ознакомил журналистов с итогами деятельности за прошедшие 10 лет и  представил продукцию новой линейки – "Юбилейную".
Сосиски серии "Юбилейные" отличаются изысканным вкусом и яркой функциональной упаковкой.  В качестве сырья используется только мясо высшей категории, а современная технология упаковки  увеличивает срок  хранения сосисок и сарделек до 15 дней.
На пресс-конференции Генеральный директор АО "Никора" Ираклий Ломая рассказал об основных направлениях деятельности и будущих производственных планах холдинга, а по окончании пресс-конференции   угостил гостей юбилейным  тортом и вручил новогодние подарки.