ნიკორა - ხარისხის 10 წელი
22 დეკემბერს, 12:00 სთ-ზე, სს „ნიკორას“ სათაო ოფისში, კომპანიის 10 წლის იუბილესთან დაკავშირებით პრესკონფერენცია გაიმართა. ჰოლდინგის მენეჯმენტმა ჟურნალისტებს განვლილი 10 წლის შედეგები გააცნო და ახალი ხაზის პროდუქცია - "საიუბილეო" წარუდგინა.
"საიუბილეო" სერიის სოსისები დახვეწილი გემოთი და შეფუთვით გამოირჩევა. ნედლეულად გამოყენებულია მხოლოდ უმაღლესი კატეგორიის ხორცი. შეფუთვის თანამედროვე ტექნოლოგია კი სოსისისა და სარდელის შენახვის ვადას 15 დღემდე ზრდის.
პრესკონფერენციაზე სს "ნიკორას" გენერალურმა დირექტორმა, ირაკლი ლომაიამ ჰოლდინგის ძირითად მიმართულებებსა და წარმოების სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა. პრესკონფერენციის დასასრულს კი სტუმრებს საიუბილეო ტორტით გაუმასპინძლდა და საახალწლო საჩუქრებიც გადასცა.

Nikora – 10 Years of the Quality
On December 22, at 12:00 the press conference was held at the Head Office of JSC "Nikora" in connection with the Company's 10th anniversary. The management of the holding company familiarized the journalists with the results of the activities for the last 10 years and presented the production of a new line –"Saiubileo" (Anniversary).
The frankfurter of "Saiubileo" line stand out for perfect taste and packaging. Only the meat of the highest category is used as primary products. The modern technology of the packaging increases the shelf life of frankfurter and small sausages up to 15 days.
At the press conference the Director General of JSC "Nikora", Irakli Lomaia revealed the basic directions of the holding company and the plans of the production process. At the end of the press conference, the guests were offered the anniversary cake and New Year’s gifts.