ნიკორა ტრეიდი ბოტანიკურ ბაღს ფინანსურ დახმარებას გაუწევს
21 მარტს, სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“, „ნიკორას“ სუპერმარკეტების ქსელსა და საქართველოს ეროვნულ ბოტანიკურ ბაღს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში, მომდევნო 1 წლის განმავლობაში, „ნიკორა ტრეიდი“ ფინანსურად უზრუნველყობს მცენარეთა კვლევის, კოლექციის შევსება-განახლების, ჯიშების შესწავლის და ბაღის შესაძლებლობების ზრდის პროცესს. აღნიშნული პროექტისთვის, საერთო ჯამში, კომპანია 100 000 ლარს გამოყოფს.
მემორანდუმის გაფორმების ოფიციალურ ცერემონიალს, სხვა დანარჩენ სტუმრებთან ერთად - თბილისის მერი, დავით ნარმანია, ბოტანიკური ბაღის დირექტორი, თამაზ დარჩიძე და „ნიკორა ტრეიდის“ აღმასრულებელი დირექტორი, დავით ურუშაძე ესწრებოდნენ.

В течение следующего года «Никора Трейд» будет оказывать финансовую помощь ботаническому саду
21 марта, в гостинице "Рэдиссон Блу Иверия",  был подписан меморандум о сотрудничестве между сетью супермаркетов "Никора" и Национальным ботаническим садом Грузии.
В рамках этого меморандума  в течение следующего года "Никора Трейд"  обеспечит финансовую поддержку процесса исследования растений, пополнения и обновления коллекции, изучения сортов растений и  расширения  возможностей  ботанического сада.
На официальной  церемонии подписания меморандума, наряду с другими гостями, присутствовали мэр Тбилиси, Давид Нармания, директор ботанического сада, Тамаз Дарчидзе и исполнительный директор "Никора Трейд", Давид Урушадзе.