ნიკორა ტრეიდი ბოტანიკურ ბაღს ფინანსურ დახმარებას გაუწევს
21 მარტს, სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“, „ნიკორას“ სუპერმარკეტების ქსელსა და საქართველოს ეროვნულ ბოტანიკურ ბაღს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში, მომდევნო 1 წლის განმავლობაში, „ნიკორა ტრეიდი“ ფინანსურად უზრუნველყობს მცენარეთა კვლევის, კოლექციის შევსება-განახლების, ჯიშების შესწავლის და ბაღის შესაძლებლობების ზრდის პროცესს. აღნიშნული პროექტისთვის, საერთო ჯამში, კომპანია 100 000 ლარს გამოყოფს.
მემორანდუმის გაფორმების ოფიციალურ ცერემონიალს, სხვა დანარჩენ სტუმრებთან ერთად - თბილისის მერი, დავით ნარმანია, ბოტანიკური ბაღის დირექტორი, თამაზ დარჩიძე და „ნიკორა ტრეიდის“ აღმასრულებელი დირექტორი, დავით ურუშაძე ესწრებოდნენ.

On March 21 at hotel "Radisson Blue Iveria" a cooperation memorandum was signed between the chain of supermarkets "Nikora" and Georgian National Botanical Garden.
In the frameworks of memorandum, "Nikora Trade" will assist financially to provide plant research, collection fill-renewal, plant varieties study and opportunities for garden growth within the next year.
The official ceremony of memorandum signing, with the other guests, was attended by Mayor of Tbilisi, Davit Narmania, Director of Botanical Garden, Tamaz Darchidze and CEO of "Nikora Trade", David Urushadze.