კომპანია ნიკორა სტუდენტებზე ზრუნვას აგრძელებს
თა­ვი­სუ­ფალ უნი­ვერ­სი­ტეტ­თან გა­ფორ­მე­ბუ­ლი მე­მო­რან­დუ­მის თა­ნახ­მად, “ნი­კო­რა“აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის კვე­ბის პრო­დუქ­ტე­ბის ტექ­ნო­ლო­გი­ე­ბის 4 წარ­მა­ტე­ბულ სტუ­დენტს ყო­ველ­თვი­ურ სტი­პენ­დი­ას გა­დას­ცემს. თა­ნამ­შრომ­ლო­ბის მე­მო­რან­დუ­მი 2018 წელს და­ი­დო და შარ­შან­დე­ლის მსგავ­სად, წელ­საც “ნი­კო­რა“ 4 სტუ­დენტს სტი­პენ­დი­ას უ­ნიშ­ნავს. აღ­სა­ნიშ­ნა­ვია ის ფაქ­ტიც, რომ მიმ­დი­ნა­რე სე­მესტრში სა­უ­კე­თე­სო­ე­ბი კვლავ ის სტუ­დენ­ტე­ბი აღ­მოჩ­ნდნენ, ვინც გა­სულ წელს, და მათ 6 თვი­ა­ნი სტი­პენ­დია გა­უგ­რძელ­დათ.
სტუ­დენ­ტებ­ზე ზრუნ­ვის ფარ­გლებ­ში “ნი­კო­რამ“ სა­წარ­მო­ში სპე­ცი­ა­ლუ­რი ექ­სკურ­სი­აც ჩა­ტარ­და, რო­მე­ლიც მი­ზა­ნად ისა­ხავ­და, რომ სტუ­დენ­ტებს სა­წარ­მოო პრო­ცეს­ზე მეტი ინ­ფორ­მა­ცია მი­ე­ღოთ და რე­ა­ლო­ბა­ში ენა­ხათ ის ყვე­ლა­ფე­რი, რა­საც უნი­ვერ­სი­ტეტ­ში სწავ­ლო­ბენ. აღ­ნიშ­ნუ­ლის პა­რა­ლე­ლუ­რად, სა­წარ­მო­ში აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის ერთ-ერთი სტუ­დენ­ტი მა­რი­ამ გო­გე­ლი­ძე და­საქმდა, რო­მე­ლიც ამავდრო­უ­ლად "ნი­კო­რას“ სტი­პენ­დი­ატი­ცაა. ის “ნი­კო­რას“ სა­წარ­მო­ში ხა­რის­ხის კონ­ტრო­ლის სპე­ცი­ა­ლის­ტის პო­ზი­ცი­ა­ზეა და­საქ­მე­ბუ­ლი და აქ იგი აგ­რა­რულ უნი­ვერ­სი­ტეტ­ში გა­მარ­თუ­ლი სტუ­დენ­ტე­ბის და­საქ­მე­ბის ფო­რუ­მის ფარ­გლებ­ში მოხ­ვდა.

Company Nikora continues student support
According to the memorandum signed with Free University, "Nikora" provides a monthly grant to four most successful undergraduates from Agricultural University Food Processing Technology program. Memorandum of Cooperation was signed in 2018, and like last year, in 2019 "Nikora" continues to finance top four students. It is worth noting that the same students from last year were qualified for this semester’s scholarship and company extended their 6-month grant program.
"Nikora" also organized a special excursion for undergraduates in production facilities, so that they could deepen their knowledge about the production process and get hands-on experience in addition to what they learn in the classroom.
Mariam Gogelidze, one of the recipients of "Nikora’s" scholarship from Agricultural University, became employed as a quality control specialist at the company’s production facility. Mariam was recruited through a job fair held at Agricultural University.