სს ნიკორას გენერალური დირექტორის ირაკლი ბოქოლიშვილის თქმით: არანაირი შიში და საფრთხე იმისა, რომ პროდუქტის ან ნედლეულის დეფიციტი იქნება, არ არსებობს
16 მარ. 2020
„ახალი წლის დღეებშიც შეიძლება დაინახოთ დროებით ცარიელი თარო, მაგრამ ეს არ ნიშნავს იმას, რომ პროდუქტი არ არის, მარაგები საკმარისია, ვმუშაობთ დაძაბულ, მაგრამ ჩვეულებრივ რეჟიმში“– ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრთან სასურსათო მაღაზიათა ქსელების ხელმძღვანელებთან გამართული შეხვედრის შემდეგ სააქციო საზოგადოება "ნიკორას“ გენერალურმა დირექტორმა, ირაკლი ბოქოლიშვილმა განაცხადა.
მისი თქმით, არანაირი შიში და საფრთხე იმისა, რომ პროდუქტის ან ნედლეულის დეფიციტი იქნება, არ არსებობს.
„ჩვენ მულტიფუნქციური კომპანია ვართ, გვაქვს სადისტრიბუციო ქსელი, ასევე წარმოება, მაღაზიების ქსელი, ამიტომ თავიდან ბოლომდე ვხედავთ, რა სიტუაციაა დღეს ქვეყანაში. სინამდვილეში, არანაირი შიში და საფრთხე იმისა, რომ პროდუქტის ან ნედლეულის დეფიციტი იქნება, გამორიცხულია. მთავრობა ყოველდღიურ კავშირშია ჩვენთან, ქსელებთან, პულსზე უდევს ხელი, თუ რა პრობლემები გვაქვს. ახალი წლის დღეებშიც შეიძლება დაინახოთ დროებით ცარიელი თარო, მაგრამ ეს არ ნიშნავს იმას, რომ პროდუქტი არ არის, მარაგები საკმარისია, ვმუშაობთ დაძაბულ, მაგრამ ჩვეულებრივ რეჟიმში“, – განაცხადა ირაკლი ბოქოლიშვილმა.

As Irakli Bokolishvili general director of JSC Nikora says: There is no fear and danger that there will be any deficit of food stuffs or any raw materials is not existing
16 Mar. 2020
"During a New Year period, there may be seen the temporarily empty  shelves, but this does not mean, that the there is no foodstuff, we have enough in stock, we work in tense, but in usual mode reserves”- has declared Mr. Irakli Bokolishvili, General director of JSC Nikora after meeting of management the food market networks with premier-minister.
As he has said, there is no fear and danger, that there will be any deficit of foodstuff or raw materials.
"we are multifunctional company, we have distribution network, also production, network of stores, that is why we see the full picture what situation is today in the country. Actually, there is no fear and danger that there will be any deficit of foodstuff and raw materials, this is excluded.  Our government is in everyday connection with us, our networks, we may say that it is in touch and is familiar to all current problems in this field. During a New Year period, there may be seen the temporarily empty  shelves, but this does not mean, that the there is no foodstuff,   we have enough in stock, we work in tense, but in usual mode reserves”- has declared Mr. Irakli Bokolishvili.