ნიკორა აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის სტიპენდიების გაცემას აგრძელებს
კომპანია "ნი­კო­რა“ აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის კვე­ბის პრო­დუქ­ტე­ბის ტექ­ნო­ლო­გი­ე­ბის ფა­კულ­ტე­ტის წარ­მა­ტე­ბუ­ლი სტუ­დენ­ტე­ბის­თვის სტი­პენ­დი­ის გა­და­ცე­მას მიმ­დი­ნა­რე სე­მესტრშიც აგ­რძე­ლებს. სას­წავ­ლო წლის მე­ო­რე სე­მესტრში სტი­პენ­დი­ას მი­ი­ღე­ბენ: ელე­ნე ღამ­ბა­რაშ­ვი­ლი, ელე­ნე ჯა­ვა­ხიშ­ვი­ლი, გი­ორ­გი კუ­კა­ვა და და­ვით ივა­ნი­ა­ძე. ჩვენი მი­ზა­ნია, სტუ­დენ­ტების მო­ტი­ვა­ციის ამაღლება, შე­დე­გად კი კვე­ბის ინ­დუსტრი­ის ხა­რის­ხის გაზრდა.
"ნი­კო­რას“ სტი­პენ­დი­ას აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის სტუ­დენ­ტე­ბი უკვე წე­ლი­წად­ზე მე­ტი­ა იღე­ბენ. სტუ­დენ­ტებს სტი­პენ­დია ერთი სე­მესტრის გან­მავ­ლო­ბა­ში სწავ­ლის რე­ი­ტინ­გის მი­ხედ­ვით ენიშ­ნე­ბათ. სე­მესტრუ­ლად ხდე­ბა მათი რე­ი­ტინ­გის გა­და­ხედ­ვა და შემ­დგო­მის სე­მესტრის სტი­პენ­დი­ან­ტე­ბის არ­ჩე­ვა.
ფუ­ლა­დი მო­ტი­ვა­ცი­ის პა­რა­ლე­ლუ­რად, "ნი­კო­რა“ ზრუ­ნავს ახალ­გაზ­რდე­ბის და­საქ­მე­ბა­ზეც. ჩვენი ერთ-ერთი პირ­ვე­ლი სტი­პენ­დი­ან­ტი, მა­რი­ამ გო­გე­ლი­ძე უკვე სა­წარ­მოს თა­ნამ­შრო­მე­ლია.

Nikora continues to grant scholarships for the students of Agrarian University
Company “Nikora” continues to grant scholarships to the successful students of the faculty of Food Technology of the Agrarian University in the current semester. In the second semester of the academic year scholarship would be granted to: Elene Gambarashvili, Elene Javakhishvili, Giorgi Kukava and Davit Ivaniadze. We intend to raise the motivation in students and to increase the quality of the food industry as a result.
Students of Agrarian University accept the scholarship from “Nikora” for more than a year. Students are granted the scholarship during a semester according to the learning rating. Their rating is overviewed on a semester base and the scholars are selected for the next semester.
Simultaneously to the monetary motivation “Nikora” cares for employment of young generation. One of the first of our scholars, Mariam Gogelidze, is already the employee of the enterprise.