ნიკორას შვილობილმა კომპანია ჩვენმა ფერმერმა ყველის წარმოება დაიწყო
"ნიკორას" შვილობილმა კომპანია "ჩვენმა ფერმერმა" ყველის წარმოება დაიწყო. ამ ეტაპზე, ბრენდი 6 სახეობის პროდუქტს სთავაზობს მომხმარებლებს - მათ შორის, სულგუნს და სხვადასხვა ტრადიციული ქართული სანელებლებით შეზავებულ სულგუნის ასორტიმენტს.
პროდუქცია უახლესი ევროპული დანადგარებით მზადდება. ყველის წარმოების პროცესში ადამიანის ხელით ჩარევა მინიმუმამდეა დაყვანილი, რაც მზა პროდუქტის მაღ...
ნიკორა 2015 წლის ლიდერ კომპანიად დასახელდა
18 დეკემბერს, სასტუმროში "Hotels & Preference Hualing Tbilisi", წლის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი ღონისძიება - "ქართული ბრენდის დღე 2015" გაიმართა. ნაციონალური ბრენდების რიგით მე-13 დაჯილდოვების ცერემონიალზე, რომლის ნომინანტებს შორის, ტრადიციულად "ნიკორაც" გახლდათ, კომპანიამ "ლიდერის" ნომინაციაში მოიპოვა გამარჯვება.
ღონისძიების ორგანიზატორი ს...
ნიკორას სუპერმარკეტების ქსელი ბიზნესის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი გახდა
ნომინაციაში - დინამიურად ზრდადი ქსელი, ხარისხის ნიშანი, ეფექტური მარკეტინგი, მუდმივი პროგრესი - "ნიკორას" სუპერმარკეტების ქსელი ბიზნესის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი გახდა.
სპეციალური პრიზი და სიგელი კომპანიის აღმასრულებელ დირექტორს, დავით ურუშაძეს მედიაჰოლდინგ "ჯორჯიან თაიმსისა" და საზოგადოებრივი აზრისა და მარკეტინგული კვლევების ასოციაცია "გორბის" ორგანიზებით გამართულ...
ნუგეშის ქსელი ნიკორას მფლობელობაში გადავიდა
სს "ნიკორას" შვილობილი კომპანია "ნიკორა ტრეიდი" "ნუგეშის" 100%-იანი წილის მფლობელი გახდა.
მხარეებს შორის მიღწეული შეთანხმების თანახმად, "ნუგეშის" 60%-იანი წილის მფლობელი აკაკი ახვლედიანი სს "ნიკორას" აქციონერი გახდა. დანარჩენი 40% კი "ნიკორამ" შედარებით მცირე წილის მქონე დამფუძნებლებისგან 6 544 500 ლარად გამოისყიდა.
&quo...
ნიკორას სავაჭრო ქსელში პოლიეთილენის პარკების ბიოდეგრადირებადით ჩაანაცვ...
"ნიკორა" გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს ინიციატივას ეხმიანება და მის საკუთრებაში არსებულ სავაჭრო ობიექტებში პოლიეთილენის პარკებს ბიოდეგრადირებადით ანაცვლებს. აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით, დღეს, "ნიკორას" ერთ-ერთ სუპერმარკეტს მინისტრის მოადგილე, თეიმურაზ მურღულია ესტუმრა.
გარემოს დაცვის სამინისტროს განცხადებით, "ნიკორა" პირველია ქართულ სუპერმ...
ნიკორამ თბილისსა და ბათუმში 3 ახალი სუპერმარკეტი გახსნა
"ნიკორას" ქსელი თბილისსა და რეგიონებში კვლავ აქტიურად ფართოვდება. გასულ კვირას, კომპანიამ 3 ახალი სავაჭრო ობიექტი გახსნა. სუპერმარკეტები დედაქალაქსა და აჭარის რეგიონში - კერძოდ, ბათუმში გაიხსნა.
თბილისში - დადიანის 87 და კვერნაძის 13 ნომერში მდებარე სუპერმარკეტებში მომხმარებელს ქართული და უცხოური წარმოების კვების პროდუქტების მრავალფეროვანი ასორტიმენტის შეძენის შესაძლებლობა აქვს....
ნიკორა 13 ივნისს დაზარალებული მოსახლეობის მხარდასაჭერად
13 ივნისს მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერას სს ,,ნიკორას" ჰოლდინგში შემავალი რამდენიმე ბრენდი ახორციელებს.
"ნიკორას" სუპერმარკეტების ქსელმა დაზარალებულ ოჯახებს 20 ათასი ლარის ღირებულების სასურსათე ვაუჩერები უკვე გადასცა. ბარათის მფლობელები, აღნიშნული თანხის ფარგლებში, დედაქალაქის მასშტაბით არსებულ "ნიკორას" სუპერმარკეტებში ნებისმიერი პრ...
სს ნიკორა მწუხარებას გამოთქვამს თბილისში დატრიალებული ტრაგედიის გამო
სს "ნიკორა" მწუხარებას გამოთქვამს თბილისში დატრიალებული ტრაგედიის გამო და თანაგრძნობას უცხადებს სტიქიის შედეგად დაღუპულთა ოჯახებს.
კომპანია აცნობიერებს საკუთარ პასუხისმგებლობას და მზაობას გამოთვამს მხარში დაუდგეს დაზარალებულ მოსახლეობას.

Дочерняя компания Никора - Наш фермер начала производство сыра
Дочерняя компания "Никора" - "Наш фермер" начала производство сыра. На данном этапе бренд предлагает потребителям 6 видов продукции, в том числе сулугуни в ассортименте с различными традиционными грузинскими приправами. При изготовлении продукции используется новейшее европейское оборудование. В процессе производства сыра ручной труд сведен к минимуму, что является залогом в...
АО Никора признана компанией - лидером 2015 года
18 декабря в гостинице "Hotels & Preference Hualing Tbilisi" состоялось одно из наиболее значимых мероприятий года – "День грузинского бренда 2015". На XIII церемонии награждения национальных брендов, на которой "Никора" традиционно  оказалась в числе номинантов, компания завоевала победу в номинации "Лидер".   Организатором ...
Сеть супермаркетов Никора стала обладателем Национальной награды в о...
Сеть супермаркетов "Никора" стала обладателем Национальной награды в области бизнеса в следующих номинациях: "Динамично развивающаяся сеть", "Знак качества", "Эффективный маркетинг", "Постоянный прогресс". На XVI церемонии награждения самых успешных бизнес-компаний, которая проводилась при организационной поддержке медиа-холдинга "Georgian ...
Никора стала новым владельцем сети Нугеши
Дочерняя компания АО "Никора" – "Никора Трейд" приобрела 100% долю сети "Нугеши". Согласно достигнутому сторонами соглашению, владелец 60% доли "Нугеши" Акакий Ахвледиани стал акционером АО "Никора", а остальные 40% "Никора" за 6,544,500 лари выкупила у учредителей, владеющих сравнительно небольшими долями. "Наша компания...
В сети Никора полиэтиленовые пакеты заменены на биодеградируемы
"Никора" поддержала инициативу Министерства окружающей среды и природных ресурсов и заменила на своих торговых объектах полиэтиленовые пакеты на биодеградируемые. Сегодня один из супермаркетов "Никора" посетил в этой связи заместитель министра Теймураз Мургулия. По заявлению Министерства окружающей среды, "Никора" первой среди грузинских супермаркетов полностью зам...
Никора открыл три новых супермаркета в Тбилиси и Батуми
Торговая сеть "Никора" в Тбилиси и регионах продолжает активно расширяться. На прошлой неделе компания открыла три новых торговых объекта – в Тбилиси и Аджарском регионе, в городе Батуми. В тбилисских супермаркетах – на ул. Дидиани № 87 и  ул. Квернадзе № 13 потребители имеют возможность приобрести пищевую продукцию грузинских и иностранных производителей в самом широ...
Никора приходит на помощь пострадавшим от наводнения 13 июня
Несколько брендов, входящих в состав  холдинга "Никора", оказывают активную помощь населению, пострадавшему от стихийного бедствия  13 июня в Тбилиси. Сеть супермаркетов "Никора" уже раздала пострадавшим семьям продуктовые ваучеры на сумму 20 тысяч лари. В пределах этой суммы владельцы ваучеров смогут приобрести в столичных супермаркетах "Никора" любые не...
АО Никора выражает соболезнования в связи с трагедией в Тбилиси
АО "Никора" выражает соболезнования в связи с трагедией в Тбилиси и заявляет о своей готовности оказать поддержку семьям погибших в результате удара стихии.  Компания осознает свою ответственность и готова оказать помощь пострадавшему населению.