ნიკორას შვილობილმა კომპანია ჩვენმა ფერმერმა ყველის წარმოება დაიწყო
"ნიკორას" შვილობილმა კომპანია "ჩვენმა ფერმერმა" ყველის წარმოება დაიწყო. ამ ეტაპზე, ბრენდი 6 სახეობის პროდუქტს სთავაზობს მომხმარებლებს - მათ შორის, სულგუნს და სხვადასხვა ტრადიციული ქართული სანელებლებით შეზავებულ სულგუნის ასორტიმენტს.
პროდუქცია უახლესი ევროპული დანადგარებით მზადდება. ყველის წარმოების პროცესში ადამიანის ხელით ჩარევა მინიმუმამდეა დაყვანილი, რაც მზა პროდუქტის მაღ...
ნიკორა 2015 წლის ლიდერ კომპანიად დასახელდა
18 დეკემბერს, სასტუმროში "Hotels & Preference Hualing Tbilisi", წლის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი ღონისძიება - "ქართული ბრენდის დღე 2015" გაიმართა. ნაციონალური ბრენდების რიგით მე-13 დაჯილდოვების ცერემონიალზე, რომლის ნომინანტებს შორის, ტრადიციულად "ნიკორაც" გახლდათ, კომპანიამ "ლიდერის" ნომინაციაში მოიპოვა გამარჯვება.
ღონისძიების ორგანიზატორი ს...
ნიკორას სუპერმარკეტების ქსელი ბიზნესის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი გახდა
ნომინაციაში - დინამიურად ზრდადი ქსელი, ხარისხის ნიშანი, ეფექტური მარკეტინგი, მუდმივი პროგრესი - "ნიკორას" სუპერმარკეტების ქსელი ბიზნესის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი გახდა.
სპეციალური პრიზი და სიგელი კომპანიის აღმასრულებელ დირექტორს, დავით ურუშაძეს მედიაჰოლდინგ "ჯორჯიან თაიმსისა" და საზოგადოებრივი აზრისა და მარკეტინგული კვლევების ასოციაცია "გორბის" ორგანიზებით გამართულ...
ნუგეშის ქსელი ნიკორას მფლობელობაში გადავიდა
სს "ნიკორას" შვილობილი კომპანია "ნიკორა ტრეიდი" "ნუგეშის" 100%-იანი წილის მფლობელი გახდა.
მხარეებს შორის მიღწეული შეთანხმების თანახმად, "ნუგეშის" 60%-იანი წილის მფლობელი აკაკი ახვლედიანი სს "ნიკორას" აქციონერი გახდა. დანარჩენი 40% კი "ნიკორამ" შედარებით მცირე წილის მქონე დამფუძნებლებისგან 6 544 500 ლარად გამოისყიდა.
&quo...
ნიკორას სავაჭრო ქსელში პოლიეთილენის პარკების ბიოდეგრადირებადით ჩაანაცვ...
"ნიკორა" გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს ინიციატივას ეხმიანება და მის საკუთრებაში არსებულ სავაჭრო ობიექტებში პოლიეთილენის პარკებს ბიოდეგრადირებადით ანაცვლებს. აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით, დღეს, "ნიკორას" ერთ-ერთ სუპერმარკეტს მინისტრის მოადგილე, თეიმურაზ მურღულია ესტუმრა.
გარემოს დაცვის სამინისტროს განცხადებით, "ნიკორა" პირველია ქართულ სუპერმ...
ნიკორამ თბილისსა და ბათუმში 3 ახალი სუპერმარკეტი გახსნა
"ნიკორას" ქსელი თბილისსა და რეგიონებში კვლავ აქტიურად ფართოვდება. გასულ კვირას, კომპანიამ 3 ახალი სავაჭრო ობიექტი გახსნა. სუპერმარკეტები დედაქალაქსა და აჭარის რეგიონში - კერძოდ, ბათუმში გაიხსნა.
თბილისში - დადიანის 87 და კვერნაძის 13 ნომერში მდებარე სუპერმარკეტებში მომხმარებელს ქართული და უცხოური წარმოების კვების პროდუქტების მრავალფეროვანი ასორტიმენტის შეძენის შესაძლებლობა აქვს....
ნიკორა 13 ივნისს დაზარალებული მოსახლეობის მხარდასაჭერად
13 ივნისს მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერას სს ,,ნიკორას" ჰოლდინგში შემავალი რამდენიმე ბრენდი ახორციელებს.
"ნიკორას" სუპერმარკეტების ქსელმა დაზარალებულ ოჯახებს 20 ათასი ლარის ღირებულების სასურსათე ვაუჩერები უკვე გადასცა. ბარათის მფლობელები, აღნიშნული თანხის ფარგლებში, დედაქალაქის მასშტაბით არსებულ "ნიკორას" სუპერმარკეტებში ნებისმიერი პრ...
სს ნიკორა მწუხარებას გამოთქვამს თბილისში დატრიალებული ტრაგედიის გამო
სს "ნიკორა" მწუხარებას გამოთქვამს თბილისში დატრიალებული ტრაგედიის გამო და თანაგრძნობას უცხადებს სტიქიის შედეგად დაღუპულთა ოჯახებს.
კომპანია აცნობიერებს საკუთარ პასუხისმგებლობას და მზაობას გამოთვამს მხარში დაუდგეს დაზარალებულ მოსახლეობას.

Subsidiary Company of "Nikora", "Chveni Fermeri" started cheese production. Currently the brand offers up to six types of dairy product to its customers. Among the products is a famous brined Georgian cheese "Sulguni" and other various assortments of "Sulguni" with Georgian traditional spices.
The products are made from the latest European equipment...
Nikora was named as the leader company of 2015
On December 18, 2015 one of the most important events of the year "Georgian Brand 2015" took place in the hotel "Hualing Tbilisi". At the 13th award ceremony on which "Nikora", was traditionally among nominees, the company won "Leader Company" award.
The event was organized by the Public Relations Agency "Profile". A survey, which was continuing...
Nikora Supermarkets Chain Wins National Business Prize
"Nikora" supermarkets chain, nominated for dynamically growing network, quality mark, effective marketing and constant progress, became winner of the National Business Prize in the nomination.
Chief Executive Office of the company, Davit Urushadze was awarded with the special prize on the 16th anniversary of successful Georgian business companies’ event, organized by the M...
Nugeshi Supermarkets network becomes subsidiary of Nikora Trade
Daughter Company of JSC "Nikora", "Nikora Trade" became 100% shareholding owner of "Nugeshi".
In the results of the negotiations between two sides, 60% shareholder of "Nugeshi", Akaki Akhvlediani also became a shareholder of "Nikora" and other 40% of shares "Nikora" purchased from other small shareholding founders of the company for 6 ...
Plastic Bags in Nikoras Chain Replaced with Biodegradable Bags
"Nikora" responds to the initiative of the Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia and replaces plastic bags within its chain with biodegradable bags. Concerning the mentioned issue, the deputy Minister, Teimuraz Murghulia visited one of the supermarkets of "Nikora".
As the Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia stated...
Nikoras 3 New Supermarkets Opened in Tbilisi and Batumi
"Nikora" keeps on expanding its chain in Tbilisi and the regions of this country. Last week, the Company opened 3 new stores, in particular, in Tbilisi and Batumi.
Now, the foodstuffs of the Georgian and foreign production are available in the supermarkets of "Nikora" located in Tbilisi at Dadiani #87 and Kvernadze #13. The supermarket in Batumi, located at Chavchavadze #34,...
Nikora Supporting the Population Affected on June 13
Several brands under JSC "Nikora" support the population affected by the flood that took place on June 13. The chain of "Nikora" supermarkets has already given to the affected families the food vouchers of 20,000 GEL. The cardholders will be entitled to buy any product in "Nikora’s" Tbilisi-based supermarkets within the mentioned amount.
The following subsidi...
JSC Nikora Expresses its Sorrow Over the Devastating Flooding in Tbili...
JSC "Nikora" expresses its sorrow over the devastating flooding in Tbilisi and its sympathy to the families of those who perished. The Company understands its responsibility and expresses readiness to assist the affected population.