სს ნიკორამ, თიბისი კაპიტალის და გალტ & თაგარტის დახმარებით, 35 მილიონი...
სს "ნიკორამ“, თიბისი კაპიტალის და გალტ & თაგარტის დახმარებით, საჯარო ემისიის სახით, 35 მილიონი ლარის ოდენობის, 3 წლიანი ობლიგაციები წარმატებით განათავსა.
ობლიგაციები საქართველოს საფონდო ბირჟაზე, ეროვნულ ვალუტაში განთავსდა, რაც კომპანიას საშუალებას აძლევს თავი აარიდოს სავალუტო რისკებს. "ნიკორა“ ობლიგაციების განთავსების შედეგად მიღებულ სახსრებს არსებული ვალდებულებებ...
ნიკორა სტიპენდიების გაცემას აგრძელებს
კვების ტექნოლოგიები ერთ-ერთია მომავლის პროფესიებს შორის. ამ მიმართულების მიმართ ინტერესი არასდროს ნელდება. პირიქით, სასურსათო ბაზრის განვითარებასა და დახვეწასთან ერთად უფრო მეტი ყურადღება ექცევა ამ პროფესიას, ახალგაზრდებიც უფრო მეტად ინტერესდებიან. კვების ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტების წახალისებაზე კი უკვე მე-4 წელია, საქართველოში ხორცპროდუქტების ყველაზე დიდი კომპანია "ნიკორა“ ზრუ...
მაღალმთიანი სოფლების სკოლებისთვის ნიკორა ახალ პროექტს იწყებს
"ნიკორა“ სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში განათლებასა და ახალგაზრდა თაობაზე ზრუნვას აგრძელებს. კომპანია რეგიონის ოთხ სკოლას, მათ შორის სამი - მთის სტატუსის მქონე სკოლასა და მოსწავლეებს საჩუქრებს გადასცემს. პროექტის პირველ ეტაპზე, ოქტომბრის თვეში 4 სკოლა დასაჩუქრდება პერსონალური კომპიუტერებით, პირველიდან მერვე კლასის ჩათვლით ყველა მოსწავლე მიიღებს სასკოლო ნივთებს. გარდა ამისა, კ...
ნიკორა აგრარული უნივერსიტეტის კვების ტექნოლოგიების სტუდენტებისთვის სტი...
კომპანია "ნიკორა" საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის კვების ტექნოლოგიების სტუდენტებისთვის სტიპენდიის გაცემას წელსაც აგრძელებს.
მომავლის პროფესიებზე საუბრის დროს ძირითადად თანამედროვე ტექნოლოგიებთან დაკავშირებული მიმართულებები გვახსენდება. თუმცა მომავლის ერთ-ერთი მთავარი მიმართულება არის კვების ტექნოლოგიები, რომელიც ძალიან ფართო სფეროა და თავის თავში აერთიანებს სხვადასხვა ქვედარგ...
ნიკორამ უკრაინელი ხალხის დასახმარებლად 50 000 ლარი გადარიცხა
კომპანია "ნიკორამ“ უკრაინელი ხალხის დასახმარებლად, TBC-ის საქველმოქმედო ანგარიშზე, 50 000 ლარი გადარიცხა.

АО Никора с помощью TиБиСи Капитал и Галт & Таггарт разместила обли...
АО "Никора" с помощью “TиБиСи Капитал” и “Галт & Таггарт” успешно разместила 3-летние облигации на сумму 35 миллионов лари в форме публичной эмиссии. Облигации размещены на фондовой бирже Грузии в национальной валюте, что позволяет компании избежать валютных рисков. Средства, полученные в результате размещения облигаций, "Никора" направит на рефин...
Никора продолжает выплачивать стипендии
Пищевые технологии – одна из профессий будущего. Интерес к этому направлению никогда не утихает. Наоборот, с развитием и усовершенствованием продовольственного рынка этой профессии уделяется все больше внимания, и все больше интереса  проявляет к ней молодежь. Уже четвертый год «Никора», крупнейшая в Грузии компания по производству мясопродуктов, заботится о поощрении студен...
Никора запускает новый проект для школ в высокогорных селах
В рамках своей социальной ответственности "Никора" продолжает заботиться об образовании и подрастающем поколении. Компания передаст   подарки четырем школам региона, в том числе  - трем школам со статусом высокогорных, и их учащимся. На первом этапе проекта, в октябре, 4 школы получат в подарок персональные компьютеры, а все ученики с первого по восьмой класс -  школь...
Никора продолжает выплачивать стипендию студентам факультета пищевых т...
Компания “Никора” и в этом году продолжает выплачивать стипендию студентам факультета пищевых технологий Аграрного университета. Говоря о профессиях будущего, в основном вспоминают направления, связанные с современными технологиями. Одним из основных направлений будущего являются пищевые технологии, которые охватывают очень широкую сферу и включают в себя различные подотрасли, в том...