წლის საუკეთესო ანგარიშგების ჯილდო სს ნიკორა ტრეიდმა მიიღო
ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით, საქართველოში საუკეთესო წლიური ანგარიშისა და გამჭვირვალობის დაჯილდოების ცერემონიაზე სს. "ნიკორა ტრეიდი" დასახელდა, როგორც წლის საუკეთესო ანგარიშგება. 2020 წლის 16 დეკემბერს, ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის ფინანსური ჩართულობისა და ანგარიშვალდებულების ერთობლივმა პროექტმა, საქართველოს ბუღალტრული აღრიცხვის, აუდიტის და ანგარიშგების რეფორმების მხ...
21
2020
Scope Ratings-მა სს ნიკორა ტრეიდს საერთაშორისო საკრედიტო რეიტინგი B+ კ...
გერმანულმა საერთაშორისო საკრედიტო სარეიტინგო კომპანია Scope Ratings-მა სს "ნიკორა ტრეიდის“ საკრედიტო რეიტინგი განაახლა და მას B+ სტაბილური დაუდასტურა, ხოლო ემიტირებული არაუზრუნველყოფილი ობლიგაციებისთვის კი BB-. სს "ნიკორა ტრეიდს“ B+ რეიტინგი 2018 წელს მიენიჭა. “Scope Ratings”-ის მიერ კომპანიისთვის დადასტურებული რეიტინგი B+ საქართველოს ბაზრისთვის კომპანიის ერთ-ე...
13
ნიკორას სტიპენდიატები გამოვლინდნენ
თავისუფალ უნივერსისტეტთან გაფორმებული მემორანდუმის თანახმად, კვების ტექნოლოგების ფაკულტეტის ორ მესამეკურსელს და ორ მეოთხეკურსელს "ნიკორა“ ყოველთვიურ სტიპენდიას მიმდინარე სემესტრშიც გადაუხდის. დავით ივანიაძე და გიორგი კუკავა, სტიპენდიას უკვე მეორე წელია იღებენ. წელს კი მათ რიგებს ორი ახალი სტუდენტი შეემატა: გიორგი რთველიაშვილი და ნიკა გომელაური. ამასთან, წარსულში ერთ-ერთი ჩვენი ...
12
პანეს პროდუქცია აზერბაიჯანულ ბაზარზე შევიდა
“პანეს” გემრიელი პროდუქტების შეძენა უკვე ბაქოშიცაა შესაძლებელი. ამ ეტაპზე, 5 სხვადასხვა სახეობის პროდუქტი: ამერიკანო, ამერიკანო შოკოლადით, ორცხობილა ქიშმიშით, ორცხობილა გვირილა და კურაბიე, რამდენიმე სავაჭრო ობიექტშია წარმოდგენილი. სამომავლოდ "პანე“ აზერბაიჯანში ექსპორტის გაზრდას გეგმავს.
ივნ
ნიკორა აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის სტიპენდიების გაცემას აგრ...
კომპანია "ნი­კო­რა“ აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის კვე­ბის პრო­დუქ­ტე­ბის ტექ­ნო­ლო­გი­ე­ბის ფა­კულ­ტე­ტის წარ­მა­ტე­ბუ­ლი სტუ­დენ­ტე­ბის­თვის სტი­პენ­დი­ის გა­და­ცე­მას მიმ­დი­ნა­რე სე­მესტრშიც აგ­რძე­ლებს. სას­წავ­ლო...
ნიკორამ StopCOV ფონდის მხარდასაჭერად 100 000ლარი გადარიცხა
კომპანია “ნიკორა” ვირუსის გავრცელების პირველივე დღიდან ათვიცნობიერებს  იმ  უდიდეს პასუხისმგებლობას, რაც ქვეყნისა და საზოგადოების წინაშე აკისრია. გამომდინარე აქედან, მაქსიმალურ ზომებს ვიღებთ, რათა ღირსეულად შევასრულოთ ჩვენი ფუნქცია/მოვალეობა, ვუზრუნველვყოთ წარმოებისა და სავაჭრო ქსელის გამართული მუშაობა, მიწოდების უწყვეტი ჯაჭვი, რათა ჩვენს მოსახლეობას არ შეექმნას პროდუქციის მომ...
სს ნიკორას გენერალური დირექტორის ირაკლი ბოქოლიშვილის თქმით: არანაირი შ...
„ახალი წლის დღეებშიც შეიძლება დაინახოთ დროებით ცარიელი თარო, მაგრამ ეს არ ნიშნავს იმას, რომ პროდუქტი არ არის, მარაგები საკმარისია, ვმუშაობთ დაძაბულ, მაგრამ ჩვეულებრივ რეჟიმში“– ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრთან სასურსათო მაღაზიათა ქსელების ხელმძღვანელებთან გამართული შეხვედრის შემდეგ სააქციო საზოგადოება "ნიკორას“ გენერალურმა დირექტორმა, ირაკლი ბოქოლიშვილმა განაცხადა....

Компания Никора Трейд получила награду за лучший отчет года
На церемонии награждения "За лучший годовой отчет и прозрачность" в Грузии, которая проводится при поддержке Европейского союза и Всемирного банка, компания "Никора Трейд" получила награду за лучший годовой отчет. 16 декабря 2020 года совместный проект ЕС и Всемирного банка "Финансовая вовлеченность и подотчетность" совместно с Национальным фондом поддержки реформ ...
Scope Ratings вновь присвоила АО Никора Трейд международный кредитны...
Немецкая международная рейтинговая компания "Scope Ratings" обновила кредитный рейтинг АО "Никора Трейд" и подтвердила его на уровне "B+" с прогнозом «Стабильный», а рейтинг эмитированных необеспеченных облигаций  - на уровне «ВВ-». Рейтинг "B+" был присвоен АО "Никора Трейд" в 2018 году.  Рейтинг "B+"...
Названы стипендиаты Никоры
Согласно меморандуму, заключенному со Свободным университетом, "Никора" и в текущем семестре  выплатит ежемесячную стипендию двум третьекурсникам и двум четверокурсникам факультета пищевых технологий. Давид Иванидзе и Гиорги Кукава уже второй год получают стипендию от "Никоры", а в этом году   их ряды пополнили  два новых студента: Гиорги Ртвелиашвили и Н...
Продукция Пане поступила на азербайджанский рынок
Вкусные продукты “Пане” теперь можно купить и в Баку. На данном этапе  в нескольких торговых  объектах   представлено 5 видов продукции: “Американо”, “Американо” с шоколадом,  печенье с изюмом, печенье  “Ромашка” и курабье. В  будущем “Пане” планирует расширить экспорт своей продукции в Азербайджан...
Компания Никора продолжает выплачивать стипендии студентам Аграрного у...
В текущем месяце компания "Никора" продолжает выплачивать  стипендии успешным студентам факультета Технологий пищевых продуктов Аграрного университета. Во тором семестре этого учебного года стипендию получат: Елена Гамбарашвили, Елена Джавахишвили, Георгий Кукава и Давид Иванидзе. Нашей целью является усиление мотивации студентов и в результате – повышение качества  пищев...
Никора перечислила 100 000 лари в поддержку фонда StopCOV
С первого же дня распространения вируса компания “Никора” осознает ту огромную ответственность, которую она несет перед страной и обществом. Исходя из этого, мы принимаем максимальные меры для того, чтобы достойно выполнить возложенные на нас функции и обязанности, обеспечить бесперебойное функционирование производства и торговой сети, непрерывную цепочку поставок, что позволяет ...
По словам генерального директора АО Никора Ираклия Боколишвили: Никак...
“И в новогодние дни можно увидеть временно опустевшие полки, но это не означает, что нет    продуктов. Запасов достаточно, мы работаем в напряженном, но обычном режиме” -  об этом заявил  генеральный директор акционерного общества “Никора” Ираклий Боколишвили после встречи руководителей сетей продуктовых магазинов с  премьер-министром. По ег...