წლის საუკეთესო ანგარიშგების ჯილდო სს ნიკორა ტრეიდმა მიიღო
ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით, საქართველოში საუკეთესო წლიური ანგარიშისა და გამჭვირვალობის დაჯილდოების ცერემონიაზე სს. "ნიკორა ტრეიდი" დასახელდა, როგორც წლის საუკეთესო ანგარიშგება. 2020 წლის 16 დეკემბერს, ევროკავშირისა და მსოფლიო ბანკის ფინანსური ჩართულობისა და ანგარიშვალდებულების ერთობლივმა პროექტმა, საქართველოს ბუღალტრული აღრიცხვის, აუდიტის და ანგარიშგების რეფორმების მხ...
21
2020
Scope Ratings-მა სს ნიკორა ტრეიდს საერთაშორისო საკრედიტო რეიტინგი B+ კ...
გერმანულმა საერთაშორისო საკრედიტო სარეიტინგო კომპანია Scope Ratings-მა სს "ნიკორა ტრეიდის“ საკრედიტო რეიტინგი განაახლა და მას B+ სტაბილური დაუდასტურა, ხოლო ემიტირებული არაუზრუნველყოფილი ობლიგაციებისთვის კი BB-. სს "ნიკორა ტრეიდს“ B+ რეიტინგი 2018 წელს მიენიჭა. “Scope Ratings”-ის მიერ კომპანიისთვის დადასტურებული რეიტინგი B+ საქართველოს ბაზრისთვის კომპანიის ერთ-ე...
13
ნიკორას სტიპენდიატები გამოვლინდნენ
თავისუფალ უნივერსისტეტთან გაფორმებული მემორანდუმის თანახმად, კვების ტექნოლოგების ფაკულტეტის ორ მესამეკურსელს და ორ მეოთხეკურსელს "ნიკორა“ ყოველთვიურ სტიპენდიას მიმდინარე სემესტრშიც გადაუხდის. დავით ივანიაძე და გიორგი კუკავა, სტიპენდიას უკვე მეორე წელია იღებენ. წელს კი მათ რიგებს ორი ახალი სტუდენტი შეემატა: გიორგი რთველიაშვილი და ნიკა გომელაური. ამასთან, წარსულში ერთ-ერთი ჩვენი ...
12
პანეს პროდუქცია აზერბაიჯანულ ბაზარზე შევიდა
“პანეს” გემრიელი პროდუქტების შეძენა უკვე ბაქოშიცაა შესაძლებელი. ამ ეტაპზე, 5 სხვადასხვა სახეობის პროდუქტი: ამერიკანო, ამერიკანო შოკოლადით, ორცხობილა ქიშმიშით, ორცხობილა გვირილა და კურაბიე, რამდენიმე სავაჭრო ობიექტშია წარმოდგენილი. სამომავლოდ "პანე“ აზერბაიჯანში ექსპორტის გაზრდას გეგმავს.
ივნ
ნიკორა აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის სტიპენდიების გაცემას აგრ...
კომპანია "ნი­კო­რა“ აგ­რა­რუ­ლი უნი­ვერ­სი­ტე­ტის კვე­ბის პრო­დუქ­ტე­ბის ტექ­ნო­ლო­გი­ე­ბის ფა­კულ­ტე­ტის წარ­მა­ტე­ბუ­ლი სტუ­დენ­ტე­ბის­თვის სტი­პენ­დი­ის გა­და­ცე­მას მიმ­დი­ნა­რე სე­მესტრშიც აგ­რძე­ლებს. სას­წავ­ლო...
ნიკორამ StopCOV ფონდის მხარდასაჭერად 100 000ლარი გადარიცხა
კომპანია “ნიკორა” ვირუსის გავრცელების პირველივე დღიდან ათვიცნობიერებს  იმ  უდიდეს პასუხისმგებლობას, რაც ქვეყნისა და საზოგადოების წინაშე აკისრია. გამომდინარე აქედან, მაქსიმალურ ზომებს ვიღებთ, რათა ღირსეულად შევასრულოთ ჩვენი ფუნქცია/მოვალეობა, ვუზრუნველვყოთ წარმოებისა და სავაჭრო ქსელის გამართული მუშაობა, მიწოდების უწყვეტი ჯაჭვი, რათა ჩვენს მოსახლეობას არ შეექმნას პროდუქციის მომ...
სს ნიკორას გენერალური დირექტორის ირაკლი ბოქოლიშვილის თქმით: არანაირი შ...
„ახალი წლის დღეებშიც შეიძლება დაინახოთ დროებით ცარიელი თარო, მაგრამ ეს არ ნიშნავს იმას, რომ პროდუქტი არ არის, მარაგები საკმარისია, ვმუშაობთ დაძაბულ, მაგრამ ჩვეულებრივ რეჟიმში“– ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრთან სასურსათო მაღაზიათა ქსელების ხელმძღვანელებთან გამართული შეხვედრის შემდეგ სააქციო საზოგადოება "ნიკორას“ გენერალურმა დირექტორმა, ირაკლი ბოქოლიშვილმა განაცხადა....

JSC Nikora Trade got the prize for the best reporting of the year
Under the support of European Union and the World Bank JSC Nikora Trade was named as the best reporting of the year at the Best Annual Report and Transparency Award Ceremony in Georgia.
On December 16, 2020 joint European Union and the World Bank Financial Involvement and Accountability Project, along with Georgian National Fund for Accounting, Auditing, and Reporting Reform Support, hosted Vir...
JSC Nikora Trade was again awarded the international credit rating B +...
The German international credit rating company Scope Ratings has updated the credit rating of JSC "Nikora Trade" and confirmed it as B + stable, and BB- for issued unsecured bonds.
JSC "Nikora Trade" was awarded B + rating in 2018. The rating confirmed for the company by "Scope Ratings" is one of the highest ratings of the company for the B + Georgian market. Such ...
Winners of Nikora’s Scholarship are revealed
As per memorandum drawn up with Free University, two second-year students and two fourth-year students from the faculty of Food Technology will receive monthly scholarships from Nikora during the current semester as well.
Davit Ivaniadze and Giorgi Kukava have already been receiving the scholarship for two years and now two new students will join them: Giorgi Rtveliashvili and Nika Gomelauri.
Pane products entered Azerbaijanian market
You can already buy delicious products of “Pane” in Baku.
Currently 5 different products: Americano, Americano with chocolate, biscuit with raisins, biscuit Chamomile and Qurabiya are provided at the shopping centers.
In future “Pane” plans to increase export in Azerbaijan.
Nikora continues to grant scholarships for the students of Agrarian Un...
Company “Nikora” continues to grant scholarships to the successful students of the faculty of Food Technology of the Agrarian University in the current semester. In the second semester of the academic year scholarship would be granted to: Elene Gambarashvili, Elene Javakhishvili, Giorgi Kukava and Davit Ivaniadze. We intend to raise the motivation in students and to increase the qualit...
Nikora has donated 100,000 GEL to support StopCOV fund
From the very first day of the spread of the virus, "Nikora" recognizes the great responsibility that it bears before the country and society. Therefore, we take all possible measures to adequately fulfill our functions/duties, ensure uninterrupted operation of the production and distribution network, and a continuous supply chain so as not to create inconvenience in the supply of our pr...
As Irakli Bokolishvili general director of JSC Nikora says: There is n...
"During a New Year period, there may be seen the temporarily empty shelves, but this does not mean, that the there is no foodstuff, we have enough in stock, we work in tense, but in usual mode reserves”- has declared Mr. Irakli Bokolishvili, General director of JSC Nikora after meeting of management the food market networks with premier-minister.