სს ნიკორამ 28 მილიონი ლარის ოდენობის ობლიგაციები წარმატებით განათავსა
სს ნიკორამ, რომელიც წარმოადგენს ნიკორა ჯგუფის ჰოლდინგურ კომპანიას, 28 მილიონის ლარის ოდენობის ობლიგაციები განათავსა, რომელთა ლისტინგი საქართველოს საფონდო ბირჟაზე მოხდება. საჯარო ემისია  თიბისი კაპიტალის მეშვეობით განხორციელდა. ნიკორა ჯგუფთან  თიბისი კაპიტალი 2017 წლიდან თანამშრომლობს და ეს ობლიგაციების უკვე მესამე ერთობლივი განთავსებაა. სს ნიკორას ობლიგაციები ეროვნულ ვალუტაში განთავსდ...
2019
ნიკორა სტუდენტებზე ზრუნვას აგრძელებს
"ნიკორა“ სტუდენტებზე ზრუნვას კვლავაც აგრძელებს. თავისუფალ უნივერსიტეტთან გაფორმებული მემორანდუმის თანახმად, "ნიკორა“ აგრარული უნივერსიტეტის კვების პროდუქტების ტექნოლოგიების წარმატებულ სტუდენტებს ყოველთვიურ სტიპენდიას მიმდინარე სემესტრშიც გადაუხდის. ჩვენთვის განსაკუთრებით სასიხარულოა ის ფაქტი, რომ საუკეთესო შედეგების მქონე სტუდენტების სიაში სიახლეა და უკვე მოქმედ წარმატე...
ნიკორას მხარდაჭერით რეცეპტების კრებული ქართული გემოს მემკვიდრეობა გამო...
კულინარების ოჯახური ტანდემის - არჩილ ზამბახიძისა და ქეთევან პაპავას 2 წლიანი კვლევის შედეგად ქართული ტრადიციული რეცეპტების ახალი კრებული "ქართული გემოს მემკვიდრეობა“ გამოიცა. გამოცემა 155 თანამედროვე და ძველ, უკვე მივიწყებული კერძების მომზადების წესს აერთიანებს, რომელიც კულინარების წყვილმა ქვეყნის პროვინციებში მოიძია. ძალიან გვემაყება, რომ ამ არაჩვეულებრივი პროექტის განხორციელებაშ...
სექ
Scope Ratings-მა სს ნიკორას BB- რეიტინგი მიანიჭა ხოლო სს ნიკორა ტრეიდს...
აღიარებულმა გერმანულმა საერთაშორისო სარეიტინგო კომპანია "Scope Ratings-მა“ სს "ნიკორას“  BB- რეიტინგი მიანიჭა ხოლო სს ”ნიკორა ტრეიდს” B+ რეიტინგი დაუდასტურა. სს ”ნიკორასთვის”  BB- რეიტინგი მინიჭებულ იქნა მზარდი წარმოების, დივერსიფიცირებული პორტფელის, წარმატებული მენეჯმენტის, ეკონომიკურად სტაბილური  და მდგრადი ფინანსური მაჩვენებლების გ...
15
ნიკორ ტრეიდმა კლუბი ნიკორელი შექმნა
20 წლის იუბილესთან დაკავშირებით, კომპანია "ნიკორა ტრეიდმა“ კლუბი "ნიკორელი“ შექმნა. კლუბი “ნიკორელი’’ "ნიკორა ტრეიდის’’ თანამშრომლებს უამრავი საინტერესო აქტივობის გარშემო აერთიანებს. მორგებულია ნებისმიერი თანამშრომლის სურვილებსა და ინტერესებზე. კლუბის წევრების კვირა გამაჯანსაღებელი, ინტელექტუალური და გასართობი აქტივობებით არის დატვირთუ...
ივლ
ნიკორა ერთვება კამპანიაში გაატარე ზაფხული საქართველოში
“ნიკორა“ ტურიზმის მხარდასაჭერად ერთვება კამპანიაში „გაატარე ზაფხული საქართველოში“ და ქვეყნის მასშტაბით გასვლით ტურებს გეგმავს. კომპანიაში დასაქმებული ადამიანები საქართველოს სხვადასხვა კუთხეს ესტუმრებიან. ზაფხულის განმავლობაში, 1 000-მდე ადამიანი მოინახულებს მარტვილს, ვარძიას, ოკაცეს კანიონს, წინანდალს, ილიას ტბას... ტურის ფარგლებში ისინი ადგილობრივი, საოჯახო რესტორნებისა...
01
ნიკორამ საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გ...
"ნიკორამ“ საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა. თანამშრომლობის ფარგლებში, საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტის სტუდენტები კომპანიაში სხვადასხვა პოზიციაზე სტაჟირებას გაივლიან და პრაქტიკულ გამოცდილებასაც მიიღებენ. მემორანდუმი 1-წლიან პერიოდს მოიცავს.
ნიკორა სუპერმარკეტი ოქროს ბრენდი 2018-ის ტიტულის მფლობელი გახდა
"ნიკორა სუპერმარკეტი“ "ოქროს ბრენდი 2018“-ის ტიტულის მფლობელი გახდა, ნომინაციაში - N1 ქართული ბრენდი. გამარჯვებულები კომპანია Global Idea-სა და გაზეთ The FINANCIAL -ის მიერ ჩატარებული გამოკითხვის შედეგად გამოვლინდნენ. "ოქროს ბრენდის" დაჯილდოვების ცერემონია 2006 წლიდან ტარდება და მიზნად ისახავს იმ კომპანიების გამოვლენასა და დაჯილდოვებას, რომლებმაც საქმიანობაში ...

АО Никора успешно размесила облигации на сумму 28 миллионов лари
АО "Никора"  размесила  через "ТиБиСи Капитал" облигации на сумму 28 миллионов лари. АО "Никора", которая является холдинговой компанией группы  "Никора",   размесила    облигации на сумму 28 миллионов лари,  которые пройдут листинг на Фондовой бирже Грузии.  Публичная эмиссия осуществлена через  аген...
Никора продолжает заботиться о студентах
Компани "Никора" по-прежнему продолжает заботиться о студентах. Согласно меморандуму, заключенному со Свободным университетом, компания "Никора" и в этом семестре будет выплачивать ежемесячную стипендию  наиболее успешным студентам факультета Технологий пищевых продуктов Аграрного университета. Нам особенно приятен тот факт, что в списке студентов, имеющих лучшие рез...
При поддержке компании Никора издан сборник рецептов Наследие грузинск...
В результате двухлетних исследований, проведанных семейным тандемом кулинаров – Арчилом Замбахидзе и Кетеван Папава, издан  новый сборник традиционных грузинских рецептов  "Наследие грузинского вкуса". Издание объединяет 155 рецептов современных  и старых, уже позабытых   блюд грузинской кухни, которые  авторы собирали, путешествуя по разным региона...
Международная рейтинговая компания Scope Ratings присвоила АО Никора р...
Признанная немецкая международная рейтинговая компания "Scope Ratings" присвоила АО "Никора" рейтинг "BB-" и подтвердила рейтинг АО "Никора Трейд"  на уровне "B+". Рейтинг "BB-"  был присвоен АО "Никора"  как компании с расширяющимся производством, диверсифицированным портфелем, успешным менеджментом, экономиче...
15
Компания Никора Трейд создала клуб Никорели
В связи с 20-летним юбилеем компания "Никора Трейд“ создала клуб "Никорели“. Клуб "Никорели“, который объединяет сотрудников "Никора Трейд“, проводит множество интересных мероприятий с учетом пожеланий и интересов каждого сотрудника. Вся неделя у членов клуба насыщена оздоровительными, интеллектуальными и развлекательными мероприятиями, из которых ...
Никора подключается к кампании Проведи лето в Грузии
В целях поддержки туризма "Никора" подключается к кампании "Проведи лето в Грузии" и планирует выездные туры в масштабе  всей страны. Сотрудники  компании побывают в разных уголках Грузии. В течение  этого лета около 1000 человек посетят Мартвили, Вардзию, каньон Окаце, Цинандали, озеро Илии... В рамках туров они будут пользоваться услугами  местных домаш...
Никора заключила меморандум о сотрудничестве с Университетом Банка Гру...
"Никора" заключила меморандум о сотрудничестве с Университетом Банка Грузии. В рамках этого сотрудничества студенты Университета Банка Грузии пройдут стажировку в   компании на разных позициях  и приобретут практический опыт. Меморандум заключен сроком на 1 год и будет действовать  до 2020 года.
Сеть Супермаркеты Никора стала обладателями титула Золотой бренд 2018
Сеть "Супермаркеты Никора" стала обладателем титула "Золотой  бренд 2018" в номинации "Грузинский бренд №1". Компания-победитель был выявлена по результатам опроса, проведенного компанией Global Idea и газетой The FINANCIAL. Церемония вручения премии "Золотой бренд" проводится с 2006 года и ее целью является выявление и награждение  компаний,...