სს ნიკორამ 28 მილიონი ლარის ოდენობის ობლიგაციები წარმატებით განათავსა
სს ნიკორამ, რომელიც წარმოადგენს ნიკორა ჯგუფის ჰოლდინგურ კომპანიას, 28 მილიონის ლარის ოდენობის ობლიგაციები განათავსა, რომელთა ლისტინგი საქართველოს საფონდო ბირჟაზე მოხდება. საჯარო ემისია  თიბისი კაპიტალის მეშვეობით განხორციელდა. ნიკორა ჯგუფთან  თიბისი კაპიტალი 2017 წლიდან თანამშრომლობს და ეს ობლიგაციების უკვე მესამე ერთობლივი განთავსებაა. სს ნიკორას ობლიგაციები ეროვნულ ვალუტაში განთავსდ...
2019
ნიკორა სტუდენტებზე ზრუნვას აგრძელებს
"ნიკორა“ სტუდენტებზე ზრუნვას კვლავაც აგრძელებს. თავისუფალ უნივერსიტეტთან გაფორმებული მემორანდუმის თანახმად, "ნიკორა“ აგრარული უნივერსიტეტის კვების პროდუქტების ტექნოლოგიების წარმატებულ სტუდენტებს ყოველთვიურ სტიპენდიას მიმდინარე სემესტრშიც გადაუხდის. ჩვენთვის განსაკუთრებით სასიხარულოა ის ფაქტი, რომ საუკეთესო შედეგების მქონე სტუდენტების სიაში სიახლეა და უკვე მოქმედ წარმატე...
ნიკორას მხარდაჭერით რეცეპტების კრებული ქართული გემოს მემკვიდრეობა გამო...
კულინარების ოჯახური ტანდემის - არჩილ ზამბახიძისა და ქეთევან პაპავას 2 წლიანი კვლევის შედეგად ქართული ტრადიციული რეცეპტების ახალი კრებული "ქართული გემოს მემკვიდრეობა“ გამოიცა. გამოცემა 155 თანამედროვე და ძველ, უკვე მივიწყებული კერძების მომზადების წესს აერთიანებს, რომელიც კულინარების წყვილმა ქვეყნის პროვინციებში მოიძია. ძალიან გვემაყება, რომ ამ არაჩვეულებრივი პროექტის განხორციელებაშ...
სექ
Scope Ratings-მა სს ნიკორას BB- რეიტინგი მიანიჭა ხოლო სს ნიკორა ტრეიდს...
აღიარებულმა გერმანულმა საერთაშორისო სარეიტინგო კომპანია "Scope Ratings-მა“ სს "ნიკორას“  BB- რეიტინგი მიანიჭა ხოლო სს ”ნიკორა ტრეიდს” B+ რეიტინგი დაუდასტურა. სს ”ნიკორასთვის”  BB- რეიტინგი მინიჭებულ იქნა მზარდი წარმოების, დივერსიფიცირებული პორტფელის, წარმატებული მენეჯმენტის, ეკონომიკურად სტაბილური  და მდგრადი ფინანსური მაჩვენებლების გ...
15
ნიკორ ტრეიდმა კლუბი ნიკორელი შექმნა
20 წლის იუბილესთან დაკავშირებით, კომპანია "ნიკორა ტრეიდმა“ კლუბი "ნიკორელი“ შექმნა. კლუბი “ნიკორელი’’ "ნიკორა ტრეიდის’’ თანამშრომლებს უამრავი საინტერესო აქტივობის გარშემო აერთიანებს. მორგებულია ნებისმიერი თანამშრომლის სურვილებსა და ინტერესებზე. კლუბის წევრების კვირა გამაჯანსაღებელი, ინტელექტუალური და გასართობი აქტივობებით არის დატვირთუ...
ივლ
ნიკორა ერთვება კამპანიაში გაატარე ზაფხული საქართველოში
“ნიკორა“ ტურიზმის მხარდასაჭერად ერთვება კამპანიაში „გაატარე ზაფხული საქართველოში“ და ქვეყნის მასშტაბით გასვლით ტურებს გეგმავს. კომპანიაში დასაქმებული ადამიანები საქართველოს სხვადასხვა კუთხეს ესტუმრებიან. ზაფხულის განმავლობაში, 1 000-მდე ადამიანი მოინახულებს მარტვილს, ვარძიას, ოკაცეს კანიონს, წინანდალს, ილიას ტბას... ტურის ფარგლებში ისინი ადგილობრივი, საოჯახო რესტორნებისა...
01
ნიკორამ საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გ...
"ნიკორამ“ საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა. თანამშრომლობის ფარგლებში, საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტის სტუდენტები კომპანიაში სხვადასხვა პოზიციაზე სტაჟირებას გაივლიან და პრაქტიკულ გამოცდილებასაც მიიღებენ. მემორანდუმი 1-წლიან პერიოდს მოიცავს.
ნიკორა სუპერმარკეტი ოქროს ბრენდი 2018-ის ტიტულის მფლობელი გახდა
"ნიკორა სუპერმარკეტი“ "ოქროს ბრენდი 2018“-ის ტიტულის მფლობელი გახდა, ნომინაციაში - N1 ქართული ბრენდი. გამარჯვებულები კომპანია Global Idea-სა და გაზეთ The FINANCIAL -ის მიერ ჩატარებული გამოკითხვის შედეგად გამოვლინდნენ. "ოქროს ბრენდის" დაჯილდოვების ცერემონია 2006 წლიდან ტარდება და მიზნად ისახავს იმ კომპანიების გამოვლენასა და დაჯილდოვებას, რომლებმაც საქმიანობაში ...

JSC Nikora, Nikora Groups holding company, has issued GEL 28 million in bonds that will be listed on the Georgian Stock Exchange. The public emission was made through TBC Capital. Nikora Group has been in partnership with TBC Capital since 2017 and this is the third joint placement of bonds.
JSC Nikora's bonds have been deno...
Nikora continues student support
“Nikora” carries on supporting students.
According to the memorandum signed with Free University, Nikora will continue to provide a monthly scholarship to successful undergraduates from Agricultural University Food Processing Technology program this semester too.
We are happy to announce that two new recipients qualified for the scholarship and joined the existing students’...
With Nikoras support a cookbook Heritage of Georgian Taste has been pu...
After two years of research, culinary family tandem, Archil Zambakhidze and Ketevan Papava, published a new cookbook for traditional Georgian recipes, "Heritage of Georgian Taste".
New issue combines 155 modern and old recipes that the couple collected in different parts of Georgia.
We are very proud that “Nikora” contributed to this extraordinary project, and wish best...
International rating agency Scope Ratings assigned BB rating to JSC Ni...
Leading German-based rating agency “Scope Ratings” awarded BB rating to JSC “Nikora”, and affirmed B+ rating to JSC “Nikora Trade”.
JSC “Nikora” BB rating was granted due to its growing production, diversified portfolio, successful management, as well as sustainable financial performance and stability.
JSC “Nikora Trade” was awarded...
Nikora Trade established Nikoreli club
Celebrating its 20th anniversary company “Nikora Trade” established a club called “Nikoreli”.
Club “Nikoreli” gets staff members of “Nikora Trade” to bond with each other around various activities. The club is tailored to fit the desires and interests of any employee of the company.
Club members’ week is full of recreational, intellectual...
Nikora joins Spend Your Summer in Georgia campaign
"Nikora" supports tourism by joining "Spend your summer in Georgia" campaign and plans tours in different regions of the country.
Employees of the company will visit different parts of Georgia. Up to 1 000 people will go to Martvili, Vardzia, Okatse Canyon, Tsinandali, Ilia Lake, etc... Employees will dine at local family restaurants and food courts during their stay.
Nikora signs cooperation memorandum with Bank of Georgia University
“Nikora” and Bank of Georgia University sign a cooperation memorandum. Within the framework of cooperation, students from Bank of Georgia University will do internships on different positions within the company and get practical hands-on experience.
Memorandum was signed for a one-year term and will continue till 2020.
Nikora supermarket wins Golden Brand 2018
"Nikora supermarket" wins "Golden Brand 2018" as N1 Georgian brand.
Winners were revealed based on the survey conducted by The FINANCIAL and Global Idea.
"Golden Brand" Award Ceremony dates back to 2006 and aims to reveal and reward companies that achieved great success in their fields.